AERO v domácí premiéře prohrálo 0:3 s Příbramí

AERO Odolena Voda

0 : 3

(-23,-25,-17)

VK EURO SITEX Příbram

Ve 2.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů a prvním domácím utkání přivítalo AERO hosty z Příbrami. Středočeské derby vyhráli hosté 3:0, když byli šťastnější v prvních dvou setech v koncovkách setů.

Do prvního setu vstoupili lépe domácí hráči AERA, když zastavovali hostující útoku svými bloky. Ještě v polovině setu vedli domácí hráči o několik bodů, pak bohužel domácí hráči svými nevynucenými chybami a doteky sítě doslova darovali hostům snadné body. Před koncovkou se Příbram dotáhla a do ní vstupovala s jednobodovým vedením. Vedení si hosté navýšili až na 24:20. Domácí se nevzdali a třemi body v řadě zlobili. Bohužel servis do zámezí znamenal, že se Příbramští dostali do vedení 1:0 na sety.

I do druhého setu vstoupilo lépe AERO. Postupně navyšovalo svůj náskok, který byl pětibodový při druhém technickém oddechovém čase. Příbram postupně ukrajovala domácí náskok, do koncovky šlo AERO s dvoubodovým vedením. Hosté se dotáhli, přesto měli domácí setbally a míče na své straně. Ani tehdy nedokázali set ukončit a přišel trest. Příbram si vzala na svou stranu setball a hned první proměnila. Dostala se tak do vedení 2:0.

Třetí set začal vyrovnaně, a na obě strany se body připisovaly stejnoměrně. Prostřední část ale vyšla lépe Příbrami, která si díky zlepšené obraně na síti i v poli vybojovala vedení. I dál svůj náskok navyšovala a set se dohrál ke spokojenosti hostů.

Zaplněná a skvěle podporující Sportovní hala v Odoleně Vodě tak viděla první domácí prohru. Příbram vyhrála 3:0 a odvezla si všechny 3 body. AERO na bodový zisk stále čeká. Cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu obdržel David Juračka z Příbrami.

Další možnost bodovat bude mít AERO v sobotu 14.října od 18:30 v Brně, pro které se stala novou domácí arénou Sportovní hala ve Vodově ulici.

AERO ještě čeká 2. kolo Českého poháru, když ve středu 11.října zajíždí k ligovému Turnovu. U našeho tradičního pohárového soupeře začíná utkání v 19:00.

Fotografie: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - VK EURO SITEX Příbram 0:3