AERO v domácí premiéře prohrálo 0:3 s Příbramí

07.10.2017 31


AERO Odolena Voda

0 : 3

(-23,-25,-17)

VK EURO SITEX Příbram

Ve 2.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů a prvním domácím utkání přivítalo AERO hosty z Příbrami. Středočeské derby vyhráli hosté 3:0, když byli šťastnější v prvních dvou setech v koncovkách setů.

Do prvního setu vstoupili lépe domácí hráči AERA, když zastavovali hostující útoku svými bloky. Ještě v polovině setu vedli domácí hráči o několik bodů, pak bohužel domácí hráči svými nevynucenými chybami a doteky sítě doslova darovali hostům snadné body. Před koncovkou se Příbram dotáhla a do ní vstupovala s jednobodovým vedením. Vedení si hosté navýšili až na 24:20. Domácí se nevzdali a třemi body v řadě zlobili. Bohužel servis do zámezí znamenal, že se Příbramští dostali do vedení 1:0 na sety.

I do druhého setu vstoupilo lépe AERO. Postupně navyšovalo svůj náskok, který byl pětibodový při druhém technickém oddechovém čase. Příbram postupně ukrajovala domácí náskok, do koncovky šlo AERO s dvoubodovým vedením. Hosté se dotáhli, přesto měli domácí setbally a míče na své straně. Ani tehdy nedokázali set ukončit a přišel trest. Příbram si vzala na svou stranu setball a hned první proměnila. Dostala se tak do vedení 2:0.

Třetí set začal vyrovnaně, a na obě strany se body připisovaly stejnoměrně. Prostřední část ale vyšla lépe Příbrami, která si díky zlepšené obraně na síti i v poli vybojovala vedení. I dál svůj náskok navyšovala a set se dohrál ke spokojenosti hostů.

Zaplněná a skvěle podporující Sportovní hala v Odoleně Vodě tak viděla první domácí prohru. Příbram vyhrála 3:0 a odvezla si všechny 3 body. AERO na bodový zisk stále čeká. Cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu obdržel David Juračka z Příbrami.

Další možnost bodovat bude mít AERO v sobotu 14.října od 18:30 v Brně, pro které se stala novou domácí arénou Sportovní hala ve Vodově ulici.

AERO ještě čeká 2. kolo Českého poháru, když ve středu 11.října zajíždí k ligovému Turnovu. U našeho tradičního pohárového soupeře začíná utkání v 19:00.

Fotografie: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - VK EURO SITEX Příbram 0:3
AERO sestava Licek, Mikula, Russell, Hladík, Hadrava, Carabali, libero Turis
Střídali Holčík, Bachmatiuk, Václavík
Dále připraveni Kotrch
Nejvíce bodující Mikula 13 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK EURO SITEX Příbram
41 % útok 44 %
8 blok 11
47 % příjem 54 %
4 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI VK EURO SITEX Příbram
Útok
67 % Bachmatiuk Passier 54 %
58 % Hadrava Böhm 52 %
50 % Russell Pantič 47 %
Blok
3 Mikula Böhm 3
2 Hladík Passier 2
2 Hadrava Mikulenka 2
Servis
2 Mikula Pantič 2
1 Russell Böhm 1
1 Bachmatiuk Živanovič 1
Příjem
54 % Mikula Juračka 64 %
48 % Turis Böhm 53 %
33 % Hadrava Pantič 50 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz